Ücret Ödemiyorsunuz, Mama Alıyorsunuz. Bunlar Doyuran Kareler..

Para ödemek yerine mama alıyorsunuz – Kanal D


Kanal D – Doyuran Kareler’de gelin ve damat fotoğrafçıya poz veriyor, o pozların ücreti fotoğrafçıya değil de sokak hayvanlarına gidiyor. Verilen poz kadar kedi ve köpekler için mama alınıyor..
Evlenecek çiftler düğün fotoğraflarını mama karşılığında çektiriyor. Yani fotoğrafçıya verilecek ücretle sokak hayvanlarına mama alınıyor.
Projenin adı Doyuran Kareler. Hayata geçirense yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Savaş Çıkrak. Bir ay önce evlenen Zeynep ve Erinç Aslan çiftinin de düğün fotoğraflarını çekti. Düğün fotoğraf çekimi karşılığında 500 kg mama alan Zeynep ve Erinç çifti bu mamaları Doyuran Kareler aracılığıyla acil mama ihtiyaçları olan Kars ve Aydın illerinde yaşayan sokak hayvanlarına göndermiş oldular. Çiftleri en çok mutlu eden şeylerden biri de gönderdikleri mamaların besleme anındaki fotoğraflarının onlara ulaşmış olması.
Dünyanın neresinde olursanız olun düğün fotoğrafları için ödeceğiniz 1500 lirayla internete girip mama alıyorsunuz. Düğün günü geldiğinde ise sabahtan akşama kadar fotoğraflarınız çekiliyor.

Benzer yazılar