Doyuran Kareler Gönüllüleri

En Renkli Fotoğrafları Çekmeye Hazırız!

Doyuran Kareler herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olmayan, gönüllü hayvanseverlerden oluşan bir sosyal sorumluluk projesi ve proje içinde yer alan gönüllüler hiçbir karşılık beklemeden çalışmalara katılıyor. Uzun yıllardır yönetmen, oyuncu veya düğün fotoğrafçısı olarak medya sektöründe çalışan gönüllüler; tecrübelerini çekecekleri fotoğraflara yansıtma konusunda da oldukça iddialı.

Siz sokak hayvanlarına mama alın, biz profesyonel fotoğrafçınız olalım.

Savaş Çıkrak- gönüllü fotoğrafçıSAVAŞ ÇIKRAK – Yönetmen / Fotoğrafçı

Televizyon sektöründe 20 yılı aşkın süredir önemli projelerin yönetmenliğini yapmıştır. Yönetmenliğe aktif olarak devam etmekle birlikte, fotoğraf alanında çalışmalar yapmaktadır. En önemli projem dediği Doyuran Kareler fotoğraf çekimlerinin yanısıra, fotoğraf kurslarının eğitmenliğini de yürütmektedir. Fotoğrafçılığı hayvan sevgisiyle bütünleştirmek, yönetmenliğin verdiği sinema dilini de içine katarak fotoğraflar çekmek Savaş için büyük bir tutku.

 

Cahan Azer - gönüllü düğün fotoğrafçısıCAHAN AZER – Genel Koordinatör

Azerbaycan Güzel Sanatlar Üniversitesi televizyon yönetmenliği bölümünden mezun olan ve halen Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam eden Cahan Azer ülkemizde çeşitli dizilerde oyunculuğun yanı sıra, modellik alanında da çalışmalar yapmaktadır. Kurulduğu günden beri Doyuran Kareler projesinin genel koordinatörlüğünü yürütmektedir.

 

İdil Fırat - gönüllü fotoğrafçıİDİL FIRAT – Oyuncu

Tiyatro-Sinema ve Dizi oyunculuğu yapan İdil Fırat, Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde katıldığı seminerler sonrası 2009 yılından bu yana fotoğrafla da ilgilenmektedir. İdil Fırat fotoğraf çekimlerinde gönüllü düğün fotoğrafçısı olarak yer alacaktır. Ve hayvanlar hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır.

 

 

MELİS BİRKAN – Oyuncu

Türkiye’nin en sevilen oyuncularından Melis Birkan iki can dostu Panda ve Kar’la birlikte Doyuran Kareler’in en önemli destekçilerinden. Kendi portre fotoğraflarını da Doyuran Kareler’e çektiren Melis Birkan Doyuran Kareler ekibinin profesyonelliğini ve çekilen fotoğrafların kalitesini her fırsatta önemle vurguluyor.

 

 

alev_tekinak_ozderici-dkALEV TEKİNAK ÖZDERİCİ – Marka Danışmanı

Alev Tekinak Özderici, 1987-2002 yılları arasında birçok çokuluslu ve yerel şirketin marka yönetiminde aktif rol aldı. 2002 yılından itibaren serbest marka danışmanlığını sürdüren Alev Tekinak Özderici, 2009 yılında kuruculuğunu üstlendiği Bmeal adlı şirket ile zihinsel, bedensel ve ruhsal anlamda bütünsel sağlıklı yaşam konusuna odaklandı.

Başta doğa, özellikle de hayvan sevgisi olmak üzere bütünün hayrına üretim aşkı ile bireysel sorumluluklar konusundaki hassasiyetimiz bir de fotoğraf sevgisiyle birleşince yollarımız kesişti; çok da güzel oldu.

Eda Akyılmaz - gönüllü düğün fotoğrafçısıEDA AKYILMAZ – Fotoğrafçı

Düğün ve doğum fotoğrafçılığı yapan Eda Akyılmaz, Muammer Yanmaz fotoğraf atölyesinde aldığı temel ve profesyonel fotoğrafçılık ve İfsak düğün fotoğrafçılığı eğitimlerinden sonra; yaşamı değerli kılan anları ve anıları ölümsüzleştirmeye devam ediyor. Hikayelerini fotoğraf aracılığıyla hayata ve insanlara aktarmaya çalışan Eda Akyılmaz proje fotoğrafçısı olma yolunda eğitimlerine devam etmektedir.

 

esra-doganayESRA KURTULUŞ ÇAĞLAR – DOĞANAY TOPÇU

İnsanoğlu yeryüzünde sadece kendi varlığını düşünecek kadar bencil olmamalı. Punto PR olarak diğer canların yaşam hakkını korumak için her birimizin sorumluluğu olduğuna inanıyoruz ve bu çerçevede yapılan en güzel projelerden biri olan Doyuran Kareler’in duyurulması noktasında gönüllü işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Güzel işler paylaştıkça büyüsün, sokak canlarının karnı doysun…İnanıyoruz “dünyayı güzellik kurtaracak” ve bir patiye dokunmakla başlayacak her şey 🙂

NURSEVİN SAĞLAM

Nursevin, 2011 yılından beri fotoğrafla ilgilenmektedir ve 2016 yılında Doyuran Kareler’in düzenlediği fotoğrafçılık kurslarına katılarak sokak hayvanları için eşsiz ve önemli bir proje olan Doyuran Kareler gönüllüleri arasında yer almıştır.

Profesyonel hayatta finans alanında çalışmakla beraber, özel hayatında fotoğrafa yer vermektedir ve fotoğraf sanatını terapi olarak görmektedir.
Dünyada tüm canlıların hep birlikte yaşaması gerektiğine inanan Nursevin, kendisini hem dünyaya hem de tüm canlılara karşı sorumlu hissetmektedir.

GÖKÇE TOKBAY

Gökçe, mevcutta kariyerine bankacı olarak devam etmekte olup, amatör olarak da fotoğrafçılık ve müzik üzerine çalışmalar yapmaktadır. 2016 yılında Doyuran Kareler projesi ile tanışması akabinde, hem fotoğrafçılık alanında kendini geliştirebilmek hem de hayvan dostlarımıza fayda sağlayabilmek adına güzel bir fırsat yakalamış olup, bu kapsamda gönüllü olarak Doyuran Kareler projesine destek olmaktadır.

 

FERDA ESER NİL

2008’den beri fotoğrafçılıkla ilgilenmektedir. Doyuran Kareler’in düzenlediği sokak hayvanlarına mama karşılığında fotoğrafçılık kursuna katılarak bu sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almaktadır. Fotoğraflarla anıları ölümsüzleştirmek onun için huzurun ta kendisi.