Sokak Hayvanları için ”Doyuran Kareler”

ajans üniversiteAjans Üniversite – Doyuran Kareler, Savaş Çıkrak, İdil Fırat ve Cahan Azer tarafından 2015 Nisan ayında hayata geçirilen bir proje. Düğün fotoğrafçılığı yapan gönüllülerin hizmetleri sokak hayvanlarına, barınaklara mama olarak ödeniyor. 

Doyuran Kareler’in proje yönetimini Savaş Çıkrak üstlenmiş durumda. Fotoğraf çekimleri de gerçekleştirdiğini söyleyen Çıkrak, “İdil Fırat projenin tanıtımı konusunda çalışıyor. Cahan Azer organizasyon sorumlusu ve benim asistanlığımı yapıyor. Çiğdem Karabacak, Özlem Demircan ve Murat Kıvrak fotoğraf çekimlerine destek veren fotoğrafçı arkadaşlarımız” diyerek ekibi tanıttı.

Yönetmen Savaş Çıkrak projenin başlangıç noktasının mama karşılığı fotoğraf kursu vermekten çıktığını söyledi ve “Aklıma ilk gelen mama karşılığı fotoğraf kursu vermekti. Çünkü bildiğim bir alan, zaman zaman fotoğraf eğitmenliği de yapıyorum. Ve benim için inanılmaz bir keyif. Ama sonra düşünceler şekillendikçe evlilik gibi önemli bir alanda bunu yapmanın daha anlamlı olacağına ve profesyonel yaparsak yeni evlenecek hayvansever çiftlerin çok ilgi duyacağına, hayvanlarada katkısının daha fazla olacağına inandım ve böylece hayata geçirdik. Ama ilk düşünceyi bir kenara atmadık ve yakında mama karşılığı fotoğraf kursunu da hayata geçiriyoruz” dedi..

Haberin devamı için: ajansuniversite.istanbul.edu.tr

 

Benzer yazılar